Fra Smeg
Smeg BCC13EGMEU Espressomaskin Grön
- Integrerat automatiskt mjölksystem
- Unik 50-talsdesign
- Användarvänlig maskin
- Brygg din favoritkopp med ett enda tryck
- Automatisk avstängning
- Enkelt underhåll
- Finns i flera färger
Extra skarpa priser på espressomaskiner i vårt födelsedagserbjudande! Se rabatterna här eller ring +45 70 777 303 för rådgivning!
Köp här
Totalt antal produkter:
Fastlægges i checkout
Din kurv i alt

Fra Smeg
Availability date:
Ref: 28-9335014
- EAN: 8017709335014
Produktbeskrivning
Smegs espressomaskin är en elegant, retroinspirerad och användarvänlig maskin för dig som uppskattar kaffe av hög kvalitet.
Denna Smeg-modell är utrustad med ett integrerat mjölksystem som gör det möjligt att få perfekt mjölkskum till dina favoritdrycker. Mjölksystemet är idealiskt när du vill brygga cappuccino, latte, flat white med mera. Mjölksystemet är automatiskt och därmed enkelt att använda, och passar både kaffeentusiaster och nybörjare. Maskinen kan brygga 5 olika kaffedrycker, 4 mjölkbaserade drycker samt varmt vatten.
Espressomaskinen är dessutom utrustad med ett Thermoblock-värmesystem som säkerställer snabbare uppvärmning av maskinen och exakt kontroll av vattentemperaturen för att uppnå bästa möjliga kaffesmak.
Tack vare den justerbara kopphållaren kan du göra kaffe- och mjölkdrycker i vilken storlek du vill. Maskinen ger dig även möjlighet att justera mängden kaffe så att du enkelt kan anpassa kaffet efter din smak.
Maskinen är designad med mjuka och stilrena linjer som står i vacker kontrast till frontpanelens borstade aluminium. Perfekt för att tillföra en känsla av stil till varje kök. Maskinen finns i flera färger så att du enkelt kan hitta den som passar bäst hemma hos dig.
En annan smart funktion med denna maskin är att den är utrustad med automatisk avstängning. När maskinen har stått oanvänd i mer än 30 minuter stängs den automatiskt av.
Dessutom är Smeg-maskinen otroligt enkel att underhålla. Den sköljer automatiskt vid uppstart och meddelar dig via knapparna/symbolerna på toppen av maskinen när den behöver underhåll. Maskinen har larmfunktioner för: tom vattentank, tom bönbehållare, tömning av droppbricka/sumpbehållare, rengöring av bryggenheten samt avkalkning.
Tillbehör passar Smeg BCC13EGMEU Espressomaskin Grön
|
Rigtig Kaffe Super Crema 6kg
1 789,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Crema Intenso 6kg
1 499,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Organic Mixpaket 8x400g
1 299,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Världens Kaffe - 9x400g
1 459,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,1kg
899,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,2kg
749,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,5 kg Hela kaffebönor
979,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 5,2kg
1 779,00 SEK
Lägg till i varukorg |
| Maskinkategori | Automatisk |
| Serie | Smeg BCC13 |
| Dumpbox kapacitet | 8 kopper |
| Autoavstängning | Ja |
| Kaffedrycker | Lungo |
| Kaffedrycker | Cafe Creme / svart kaffe |
| Kaffedrycker | Ristretto |
| Kaffedrycker | Espresso |
| Kaffedrycker | Americano |
| Mjölkdrycker | Mjölkskum |
| Mjölkdrycker | Espresso Macchiato |
| Mjölkdrycker | Latte Macchiato |
| Mjölkdrycker | Cappuccino |
| Mjölksystem | Ja - helautomatiska |
| Antal koppar per bryggning (Kaffe) | 1 |
| Programmerbar kaffemängd | Ja |
| Koppbelysning vid bryggning | Ja |
| Display typ | Med knapper |
| Bönbehållare / sensor (tom bönbehållare) | 150g / Ja |
| Vattentank / sensor (tom vattentank) | 1,4L / Ja |
| Pumptryck | 19 |
| Färg front/ kabinett | Aluminium / Emerald green |
| Material | Plastik |
| Material | Rostfritt stål |
| Material | Aluminium |
| Effekt | 1350 W |
| Bredde | 18 cm |
| Höjd | 33,6 cm |
| Dybde | 43,3 cm |
| Vikt | 9 kg |
Gaggia Anima Deluxe Stål/Svart
Automatisk espressomaskin Överskådlig betjäning via LCD-display Optiaroma funktion Keramisk, ljudsvag kvarn Preinfusion Cappuccinatore ångare
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. Mjölkkanna & 1kg Rigtig Kaffe
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. 2kg Rigtig Kaffe & Mjölkkanna
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Automatisk espressomaskin Tydlig hantering via LCD-skärm Optiaroma funktion Keramisk, ljudlös kvarn Förinfusion Professionell ångare i rostfritt stål
There are no available reviews. Write your review.
There are no available questions. Ask your question.
Gaggia Anima Deluxe Stål/Svart
Automatisk espressomaskin Överskådlig betjäning via LCD-display Optiaroma funktion Keramisk, ljudsvag kvarn Preinfusion Cappuccinatore ångare
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. Mjölkkanna & 1kg Rigtig Kaffe
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. 2kg Rigtig Kaffe & Mjölkkanna
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Automatisk espressomaskin Tydlig hantering via LCD-skärm Optiaroma funktion Keramisk, ljudlös kvarn Förinfusion Professionell ångare i rostfritt stål