Fra Smeg
Smeg BCC12WHMEU Espressomaskin Vit
- Mjölkskumningsfunktion
- Unik 50-talsdesign
- Användarvänlig maskin
- Brygg din favoritkopp med ett enda tryck
- Automatisk avstängning
- Enkelt underhåll
- Finns i flera färger
Extra skarpa priser på espressomaskiner i vårt födelsedagserbjudande! Se rabatterna här eller ring +45 70 777 303 för rådgivning!
Köp här
Totalt antal produkter:
Fastlægges i checkout
Din kurv i alt

Fra Smeg
Availability date:
Ref: 28-9334932
- EAN: 8017709334932
Produktbeskrivning
Smegs espressomaskin är en elegant, retroinspirerad och användarvänlig maskin för dig som uppskattar kaffe av hög kvalitet och vill få det på enklast möjliga sätt.
Denna Smeg-modell är utrustad med en mjölkskummare/steamer som gör det möjligt att få perfekt mjölkskum till dina favoritdrycker. Mjölkskumningsfunktionen är idealisk för cappuccino, latte, flat white med mera. Mjölkskummaren är enkel att använda och passar både kaffeentusiaster och nybörjare. Välj bara mellan americano, ristretto eller espresso och tillsätt mjölkskummet.
Tack vare den justerbara kopphållaren kan du göra kaffe- och mjölkdrycker i vilken storlek du vill. Maskinen ger dig även möjlighet att justera mängden kaffe så att du enkelt kan anpassa kaffet efter din smak.
Maskinen är designad med mjuka och stilrena linjer som står i vacker kontrast till frontpanelens borstade aluminium. Perfekt för att tillföra en känsla av stil till varje kök. Maskinen finns i flera färger så att du enkelt kan hitta den som passar bäst hemma hos dig.
En annan smart funktion med denna maskin är att den är utrustad med automatisk avstängning. När maskinen har stått oanvänd i mer än 20 minuter stängs den automatiskt av.
Dessutom är Smeg-maskinen otroligt enkel att underhålla. Den sköljer automatiskt vid uppstart och meddelar dig via knapparna/symbolerna på toppen av maskinen när den behöver underhåll. Maskinen har larmfunktioner för: tom vattentank, tom bönbehållare, tömning av droppbricka/sumpbehållare, rengöring av bryggenheten samt avkalkning.
Tillbehör passar Smeg BCC12WHMEU Espressomaskin Vit
|
Rigtig Kaffe Super Crema 6kg
1 789,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Crema Intenso 6kg
1 499,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Världens Kaffe - 9x400g
1 459,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Organic Mixpaket 8x400g
1 299,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,1kg
899,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,2kg
749,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,5 kg Hela kaffebönor
979,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 5,2kg
1 779,00 SEK
Lägg till i varukorg |
| Maskinkategori | Automatisk |
| Serie | Smeg BCC12 |
| Dumpbox kapacitet | 8 kopper |
| Autoavstängning | Ja |
| Kaffedrycker | Ristretto |
| Kaffedrycker | Cafe Creme / svart kaffe |
| Kaffedrycker | Espresso |
| Mjölkdrycker | Mjölkskum |
| Mjölksystem | Ja - steamer |
| Antal koppar per bryggning (Kaffe) | 1 |
| Programmerbar kaffemängd | Ja |
| Display typ | Med knapper |
| Bönbehållare / sensor (tom bönbehållare) | 150g / Ja |
| Vattentank / sensor (tom vattentank) | 1,4L / Ja |
| Pumptryck | 19 |
| Färg front/ kabinett | Aluminium / Hvid |
| Material | Plastik |
| Material | Rostfritt stål |
| Material | Aluminium |
| Effekt | 1350 W |
| Bredde | 18 cm |
| Höjd | 33,6 cm |
| Dybde | 43,3 cm |
| Vikt | 8,4 kg |
Gaggia Anima Deluxe Stål/Svart
Automatisk espressomaskin Överskådlig betjäning via LCD-display Optiaroma funktion Keramisk, ljudsvag kvarn Preinfusion Cappuccinatore ångare
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. Mjölkkanna & 1kg Rigtig Kaffe
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. 2kg Rigtig Kaffe & Mjölkkanna
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Automatisk espressomaskin Tydlig hantering via LCD-skärm Optiaroma funktion Keramisk, ljudlös kvarn Förinfusion Professionell ångare i rostfritt stål
There are no available reviews. Write your review.
There are no available questions. Ask your question.
Gaggia Anima Deluxe Stål/Svart
Automatisk espressomaskin Överskådlig betjäning via LCD-display Optiaroma funktion Keramisk, ljudsvag kvarn Preinfusion Cappuccinatore ångare
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. Mjölkkanna & 1kg Rigtig Kaffe
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Gaggia Magenta Plus Inkl. 2kg Rigtig Kaffe & Mjölkkanna
Överskådlig hantering via TFT Display Fem olika kaffedrycker Preinfusion Professionell ångare i rostfritt stål Uttagbar bryggenhet 15 cm frihöjd Espresso-back
Automatisk espressomaskin Tydlig hantering via LCD-skärm Optiaroma funktion Keramisk, ljudlös kvarn Förinfusion Professionell ångare i rostfritt stål