Spar 9%
Østerlandsk Thehus Fung Swing Tea 125g

Från Østerlandsk Thehus

Østerlandsk Thehus Mixpaket Pyramidtepåsar 3 x 12 st

Leverans: 1-3 vardagar

409,95 SEK

449,85 SEK

Spar 39,90 SEK

Finansier med ViaBill (læs mere)

Østerlandsk Thehus mixpaket med 3 olika varianter – alla av högsta kvalitet.

Förpackningens innehåll

  • Se produkt Artikelinfo

    Österlandsk Thehus Strawberry Cream är en krämig och läcker blandning baserad på grönt Sencha-te.

    Teet är smaksatt med jordgubbar, vanilj och krämig gräddsmak, vilket ger en oemotståndlig smakupplevelse som för tankarna till varma sommardagar och jordgubbar med grädde. Ett sött, mjukt och härligt te som måste provas!

    Sencha-te är det traditionella, ångade gröna teet från Japan. Ångningen bevarar teets friska karaktär och livfulla gröna färg.

    1 x

    Ref: 51-8005490

    Österlandsk Thehus Strawberry Cream är en krämig och läcker blandning baserad på grönt Sencha-te.

    Udvid tekst
  • Se produkt Artikelinfo

    Österlandsk Thehus Colombine är ett fruktte med en frisk och mjuk smak – ett härligt sommarte.

    Teet består av en blandning av grönt och vitt te, smaksatt med päron, persika, vanilj, kamomillblomma, ananas, citrongräs och aloe vera. Kombinationen av grönt och vitt te tillsammans med flera sorters frukt och vanilj ger ett lätt och aromatiskt Colombine-te.

    För bästa smak och för att bevara teets goda egenskaper samt vitaminer och antioxidanter bör dragningstiden på 3–4 minuter och 90 grader varmt vatten följas.

    1 x

    Ref: 51-8005506

    Österlandsk Thehus Colombine är ett fruktte med en frisk och mjuk smak – ett härligt sommarte.

    Udvid tekst
  • Se produkt Artikelinfo

    Østerlandsk Thehus Rosenborg Tea är ett fruktigt och saftigt örtte.

    Teet är inspirerat av de stämningsfulla trädgårdarna kring Rosenborgs slott, där friskhet och sötma möts i en harmonisk balans. Citrongräs, äpple, nypon och hibiskus bildar en livlig och lätt syrlig bas.

    Hallon, jordgubbar och rabarber tillför söta och solmogna fruktnoter, medan rosenblad, ljung och lindblommor rundar av teet med en mild och elegant ton. Ett stänk av bourbonvanilj ger värme och en lyxig eftersmak.

    Rosenborg Tea förenar den friska, citrusdoftande karaktären från citrongräset med den mjuka fruktigheten från äpple och hallon. De fina blomsteraromerna från ros och ljung tillför en elegant nyans, medan bourbonvaniljen fulländar upplevelsen med en krämig och inbjudande eftersmak.

    Den vackra teburken pryds av det historiska Rosenborgs slott i hjärtat av Köpenhamn – känt för sina karakteristiska torn och de danska kronjuvelerna.

    Eftersom Rosenborg Tea är ett örtte kan teet dra så länge som önskas utan att en bitter eftersmak uppstår, men minst 8 minuter rekommenderas för bästa smakupplevelse.

    1 x

    Ref: 51-8004646

    Østerlandsk Thehus Rosenborg Tea är ett fruktigt och saftigt örtte.

    Udvid tekst

Produktbeskrivning

Østerlandsk Thehus mixpaket innehåller 3 olika varianter.

Østerlandsk Thehus är ett välkänt danskt tehus som producerar te av hög kvalitet.

Läs mer om de 3 olika varianterna genom att klicka dig vidare till respektive variant.

Te packning Tepåsar
Østerlandsk Thehus
Østerlandsk Thehus
Østerlandsk Thehus är ett känt danskt tehus som producerar te av högsta kvalitet.

Se flere produkter fra Østerlandsk Thehus

0 Anmeldelse

0.0 stjerner
(0 Anmeldelse)
5 ★★★★★ (0)
4 ★★★★☆ (0)
3 ★★★☆☆ (0)
2 ★★☆☆☆ (0)
1 ★☆☆☆☆ (0)
Du kan ikke skrive en anmeldelse, fordi du ikke er logget som kunde