Fra Gaggia
Gaggia Espresso Evolution Svart Espressomaskin
- PID-system
- Automatisk preinfusion
- Optimerad filterhållare
- Pods-system
- Förbättrad pannarello-ångpipa
- MEMO-funktion
- Droppbricka med 2 positioner
Extra skarpa priser på espressomaskiner i vårt födelsedagserbjudande! Se rabatterna här eller ring +45 70 777 303 för rådgivning!
Köp här
Totalt antal produkter:
Fastlægges i checkout
Din kurv i alt

Fra Gaggia
Availability date:
Ref: 25A-EG2115/01
- EAN: 8720389030154
Produktbeskrivning
Tillbehör passar Gaggia Espresso Evolution Svart Espressomaskin
|
Rigtig Kaffe Super Crema 6kg
1 789,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Crema Intenso 6kg
1 499,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Organic Mixpaket 8x400g
1 299,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Världens Kaffe - 9x400g
1 459,00 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,1kg
899,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,2kg
749,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 2,5 kg Hela kaffebönor
979,95 SEK
Lägg till i varukorg |
|
|
Rigtig Kaffe Mixpaket 5,2kg
1 779,00 SEK
Lägg till i varukorg |
Gaggia Evolution kommer med två olika filterkorgar samt ett nytt podsystem. Filterkorgarna mäter 53 mm i diameter och är tillverkade i rostfritt stål. Det medföljer en filterkorg för 2 koppar och en för 1 kopp. För pods-systemet bör du använda filterkorgen för 1 kopp och sätta in din pod i den.
Denna funktion låter dig spara dina favoritdrycker så att du alltid har inställd kaffedryck precis som du vill ha den.
Maskinen är utrustad med Preinfusion, vilket innebär att det malda kaffet fuktas under lågt tryck innan bryggningen börjar. Detta ger ett jämnare tryck under bryggningen så att du får fullt utbyte av ditt kaffe.
PID-systemet ger dig full kontroll över pannans temperatur under bryggningsprocessen och när du skummar mjölk. Det säkerställer optimala resultat varje gång.
Gaggia har över 80 års erfarenhet av att utveckla och tillverka espressomaskiner - din garanti för premiumkvalitet.
Rigtigkaffe.dk är den enda officiella återförsäljaren av Gaggia i Danmark och har egen import av maskinerna direkt från Milano samt eget serviceverkstad i Tilst, Aarhus.
| Maskinkategori | Semiautomatisk |
| Serie | Gaggia Espresso Evolution |
| Diameter filterkorg | 53 mm. |
| Värmare | Single Boiler |
| Pump | Vibrationspump |
| Vattentank | 1,2 l |
| Förmalet kaffe | Ja |
| Tamper medföljer | Ja |
| Enkel filterkorg | Ja |
| Dubbel filterkorg | Ja |
| Måttsked | Ja |
| Autoavstängning | Ja |
| Mjölksystem | Ja - steamer |
| Varmvatten funktion | Ja |
| Antal koppar per bryggning (Kaffe) | 1 |
| Max. Glas- & Kopphöjd | 10,5 cm |
| Display typ | Med knapper |
| Koppvärmare | Overskudsvarme |
| Pumptryck | 15 |
| Färg front/ kabinett | Svart / Svart |
| Material | Rostfritt stål |
| Material | ABS plast |
| Effekt | 1900 W |
| Bredde | 19,9 cm |
| Höjd | 30,3 cm |
| Dybde | 25,5 cm |
| Vikt | 3,7 kg |
Enkelkokare av rostfritt stål Legendariskt E61-grupphuvud Vibrationspump Manometer för pumpttryck Vridhandtag
Single boiler av rostfritt stål Legendariskt E61-grupphuvud Vibrationspump Manometer för pumpttryck Vridhandtag
Single boiler i rostfritt stål Legendariskt E61-brygghuvud Vibrationspump Manometer för pumppress Vridhantag Detaljer i trä
Flow Control ventil Dual boilers - brygg och ånga samtidigt Legendariskt E61-grupphuvud Otroligt tyst och professionell rotationspump Dubbel PID-funktion för temperaturkontroll av båda pannorna Joystick system Vattentank eller direkt vattenanslutning
Profitec GO Brushed - Exclusive Line Inkl. Eureka Mignon Zero 65 Speedy Mattsvart Espressokvarn
Fördelar med Profitec GO: Enkel panna Vibrationspump 0,4 liters kopparpanna PID-funktion OPV-ventil Programmerbart ECO-läge Snabb uppvärmning på 5-7 minuter
There are no available reviews. Write your review.
There are no available questions. Ask your question.
Enkelkokare av rostfritt stål Legendariskt E61-grupphuvud Vibrationspump Manometer för pumpttryck Vridhandtag
Single boiler av rostfritt stål Legendariskt E61-grupphuvud Vibrationspump Manometer för pumpttryck Vridhandtag
Single boiler i rostfritt stål Legendariskt E61-brygghuvud Vibrationspump Manometer för pumppress Vridhantag Detaljer i trä
Flow Control ventil Dual boilers - brygg och ånga samtidigt Legendariskt E61-grupphuvud Otroligt tyst och professionell rotationspump Dubbel PID-funktion för temperaturkontroll av båda pannorna Joystick system Vattentank eller direkt vattenanslutning
Profitec GO Brushed - Exclusive Line Inkl. Eureka Mignon Zero 65 Speedy Mattsvart Espressokvarn
Fördelar med Profitec GO: Enkel panna Vibrationspump 0,4 liters kopparpanna PID-funktion OPV-ventil Programmerbart ECO-läge Snabb uppvärmning på 5-7 minuter